e-Mobilita jako součást našeho SW řešení
bcg-contactform.png
Používáme cookies k optimalizaci fungování našeho webu. Dalším prohlížením souhlasíte s jejich používáním.

e-Mobilita jako součást našeho SW řešení

Elektrický pohon je v současnosti velmi diskutované téma, a to nejen v automobilovém světě, ale také ve všech oborech, kterých se dotýká.  Je to už zmiňovaný automobilový průmysl, dále logistické společnosti,  oblast energetiky, legislativy a v neposlední řadě také IT společnosti a jejich softwarové produkty, jež řeší e-mobilitu.

Jako lídři na trhu v oblasti fakturačního softwaru pro utilitní dodavatele, distributory či obchodníky s energiemi jsme nově vyvinuli speciální modul pro e-Mobilitu, jehož základ je postavený na produktu Flexi IT, který jsme modifikovali dle potřeb a zadání dodavatelů elektrických energií pro nabíjecí stanice e-Mobility.

Samotné vyúčtování se provádí skrze standardizovaný komunikační protokol OCPP 1,5. Pomocí protokolu se autorizuje nabíjecí karta zákazníka, která je vázána k zákaznickému účtu a po provedeném nabití se přenesou data do CDR (záznam o dobíjených datech), který obsahuje zákaznické číslo, nabíjecí čas, množství energie a identifikaci stanice. Dle zákaznické smlouvy může provozovatel provádět vyúčtování dle měsíčního paušálu, platby za připojení k dobíjecí stanici, platby za kWh nebo platby za minutu dobíjení. K jednomu zákaznickému účtu může být vystaveno více dobíjecích karet, které mohou na základě dodatku evidovat odlišné způsoby fakturace. Všemi oblíbené slevy a jakékoliv další zvýhodnění mohou být vázané na stanici anebo síť, na které se může sleva uplatnit.

Máme alternativu k současným dopravním systémům založeným na fosilních palivech. A co dál? To se ukáže v následujících měsících a letech.  Zkrátka, e-Mobilita je moderní doprava blízké budoucnosti, která se bude týkat Vás a Vašich dětí především. 

Nenašli jste, co jste hledali?

neváhejte se zeptat...
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mgr. Lenka Svrčinová

Head of Strategic Products© 2019 - 2021 - flexiit.cz

Odkazy / sociální sítě

  • Dobrý den,
    jak Vám můžeme pomoct?